Chaty sudeckie

Na obrzeżach Świeradowa znajduje się wiele zabytkowych chat przysłupowych, powstałych jeszcze w XIX wieku i stanowiących obecnie ciekawe urozmaicenie pięknej architektury uzdrowiska. Mimo swojego wieku, są normalnie użytkowane i zamieszkane przez mieszkańców Świeradowa. W niektórych z nich znajdują się pensjonaty, hotele czy muzea.

Domki są częścią tzw. Krainy Domów Przysłupowych, znajdującej się na pograniczu Polski, Czech i Niemiec. Porozrzucane, pojedyncze chaty można odnaleźć na ulicach – Lwóweckiej, Długiej, Myśliwskiej i Głównej. Charakteryzują je niewielkie okna, drewniane lub kamienne detale i bardzo duży dach w stosunku do całej budowli. Szczególnie kuracjusze wymagający odrobiny ruchu, a już obowiązkowo każdy turysta powinien wybrać się na ich poszukiwanie.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Pogranicze Polski, Czech oraz Niemiec często nazywa się Krainą Domów Przysłupowych. XIX wiek to istny bum na tego typu drewniano-murowane, posiadające dwuspadowe dachy konstrukcje. Część spośród chat sudeckich przetrwała do dzisiaj w niezłym stanie - jako mieszkania, pensjonaty czy muzea. W Świeradowie stoją m.in. przy ul. Długiej, Głównej, Lwóweckiej i Myśliwskiej.

Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Chaty sudeckie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij