Trasy narciarstwa biegowego

Trasy biegowe dla narciarzy w Izerach są bardzo popularne ze względu na długi czas zalegania śniegu w okolicy Świeradowa i Jakuszyc. Zorganizowanych jest tu ponad 100 kilometrów tras o rożnym stopniu trudności, także każdy znajdzie fragment odpowiedni dla siebie. Przede wszystkim, ze względu na doskonałe warunki, wielu narciarzy biegowych wybiera właśnie Izery za cel sportowych podróży. Również amatorzy z powodzeniem znajdą zadowalającą ich i niezbyt trudną trasę.

Każdego roku, pod koniec zimy, w marcu, w okolicy Jakuszyc i Świeradowa odbywa się również duża impreza - Bieg Piastów, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy i kibiców. Zazwyczaj startuje w nim około 2500 osób, a trasa obejmuje 50 kilometrów zjazdów i podjazdów na trzech torach. Zawody trwają zwykle kilka dni – w piątek dominuje młodzież na Małym Biegu Piastów, a w sobotę odbywa się prawdziwie długodystansowy bieg dorosłych. To właśnie ilość torów i niezwykła popularność zawodów jest największą chlubą organizatorów. Biegi odbywają się właściwie nieprzerwanie od 1976 roku, a w 1995 roku zostały wpisane do Europejskiej Ligii Biegów Długodystansowych Euroloppet.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Tak Karkonosze, jak i Izery słyną ze swoich zimowych tras biegowych. W rejonie pomiędzy Szklarską Porębą, Jakuszycami i Świeradowem-Zdrojem do dyspozycji miłośników klasycznej odmiany narciarstwa jest ponad 100 km szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Warunki pozwalają nawet na organizowanie ważnych zawodów sportowych jak np. Bieg Piastów.

Trasy narciarstwa biegowego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy narciarstwa biegowego, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy narciarstwa biegowego.
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy narciarstwa biegowego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij