Izerski punkt antygrawitacyjny

Izerski punkt antygrawitacyjny znajduje się około 300 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej. Jedni uznają go za złudzenie optyczne, drudzy za anomalię grawitacji, natomiast wszyscy upatrują w zjawisku ciekawą atrakcję. Zatrzymany samochód, w wyznaczonym miejscu zaczyna wjeżdżać pod górę na jałowym biegu, podobnie jak wylana na ulicę ciecz, która piąć się tu będzie w pozornie niewłaściwą stronę.

Punkt nie jest odosobnionym przypadkiem w Polsce i na świecie, jednak miejsce to nadal owiane jest tajemnicą niewyjaśnioną przez naukowców. Odwiedziny w punkcie antygrawitacyjnym poleca się wszystkim ciekawskim i amatorom fizyki i naukowych ciekawostek.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Na “zaburzenia grawitacji” (a raczej iluzję) w Świeradowie można natrafić na ulicy Strażackiej, niedaleko dolnej stacji kolejki gondolowej. Wystarczy zatrzymać auto, wrzucić “luz”, a pojazd sam potoczy się pod górkę. To nie jest wyjątkowe miejsce, nawet w skali Karkonoszy. Podobny punkt o rzekomo antygrawitacyjnych właściwościach znajduje się np. w Karpaczu.

Izerski punkt antygrawitacyjny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Izerski punkt antygrawitacyjny, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Izerski punkt antygrawitacyjny.
  • Ulica
    Strażacka
    Izerski punkt antygrawitacyjny mieści się przy ulicy Strażacka w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Izerski punkt antygrawitacyjny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij