Kopalnia Stanisław

Kopalnia Stanisław mogąca się poszczycić najwyższym położeniem w Europie to kopalnia odkrywkowa. Dziś jest jedynie nieczynnym obiektem, dostępnym jedynie dla turystów.

Złoża czystego kwarcu wykorzystywanego choćby w zegarkach, przemyśle szklarskim czy hutniczym stały się powodem odkrywkowych działalności człowieka, mających genezę już w XIII w.

Obecnie mineralodzy zagospodarowali teren kopalni w celach poszukiwań kryształów górskich, awenturynów czy też kwarcu różowego. Góra osiąga wysokość 1050 m n.p.m., co czyni ją znakomitym punktem obserwacyjnym do podziwiania świeradowskiej panoramy. Szczególnie rekomendujemy zdobywanie szczytu Kopalni Stanisław na rowerze, z uwagi na malownicze trasy, niezbyt trudne nawet dla mniej doświadczonych cyklistów. Od Świeradowa Zdroju kopalnię dzielą niecałe 3 godziny drogi pieszo.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Dawna kopalnia odkrywkowa kwarców w Górach Izerskich, położona jest na wysokości ok. 1050 m n.p.m., co czyni ją jednym z najwyżej położonych obiektów tego typu w Europie. Miejscowe złoża eksploatowano już w XIII wieku, dziś wykorzystywane są bardziej hobbystycznie i turystycznie niż przemysłowo. Do Kopalni Stanisław wiedzie całkiem przyjemny szlak rowerowy.

Kopalnia Stanisław adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kopalnia Stanisław, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kopalnia Stanisław.
  • Ulica
    Szklarska Droga
    Kopalnia Stanisław mieści się przy ulicy Szklarska Droga w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kopalnia Stanisław opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij