Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP został (dzięki hrabinie von Schaffgotsch) wybudowany w Świeradowie Zdroju w latach 1898-99 roku. Ten obiekt sakralny kryje w sobie cztery witraże, a także Drogę Krzyżową, którą wierni podziwiają z uznaniem.

Kościół, swoją nazwę zawdzięcza przeniesionemu ze starej kaplicy ołtarzowi, poświęconemu właśnie Świętemu Józefowi. Poza tym, kaplica ta połączona jest z nowym kościołem jego integralną częścią. Budowla ozdobiona jest z frontowej strony dwoma wieżami, z których wybija pokaźnych rozmiarów dzwon, głośny na całe miasto. Bardzo ciekawa architektura obiektu sprawia duże wrażenie wśród przyjezdnych.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Zabytek architektury sakralnej z końcówki XIX stulecia (1898-99), wybudowany za osobistym stawiennictwem ówczesnej hrabiny von Schaffgotsch. Świeradowski kościół św. Józefa warto zwiedzić z uwagi na kunsztowne witraże, stacje drogi krzyżowej oraz starszy od świątyni ołtarz główny - pochodzący z kaplicy, która stała się integralną częścią całej świątyni.

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.
  • Ulica
    Elizy Orzeszkowej 6
    Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP mieści się przy ulicy Elizy Orzeszkowej 6 w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij