Łazienki Leopolda

Budynek Łazienek Leopolda powstał w latach 1938-1939 i ulokowano go blisko ówczesnego "górnego źródła". Wykonano go na zlecenie majętnej rodziny Schaffgotschów i służył kąpielom w wodach mineralnych. W późniejszym okresie rozbudowano ofertę: kąpiele w ekstraktach ze świerku, specjalne prysznice opadowe, kocioł parowy.

Od samego początku istnienia szczególną uwagę zwracano, by sprzęt był jak najbardziej nowoczesny i by podążać z duchem czasu. Tak jest i dzisiaj. Aparatura jest już zmodernizowana, jednak sam proces kuracji i zabiegi, od lat odbywają się w duchu niemal tej samej tradycji.

Obecnie w budynku mieści się Centrum Rehabilitacji „Goplana”.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Ważne dla historii działalności uzdrowiskowej w Świeradowie-Zdroju miejsce. Łazienki Leopolda wybudowano pod koniec lat ‘30 XX stulecia na polecenie wciąż wpływowych w regionie Schaffgotschów. Lecznicze kąpiele w wodach mineralnych (oraz inne lecznicze zabiegi) ułatwiała lokalizacja w pobliżu “górnego źródła”. Dziś mieści się to nowoczesne centrum rehabilitacyjne.

KM Studio może wykonać film z Łazienek Leopolda kamerzysta na wesele Wrocław

Łazienki Leopolda adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łazienki Leopolda, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łazienki Leopolda.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Łazienki Leopolda - telefon: +48757820655
 • E-mail
  centrumreh@op.pl
  Adres email Łazienki Leopolda: centrumreh@op.pl
 • Ulica
  Marszałka J. Piłsudskiego 33
  Łazienki Leopolda mieści się przy ulicy Marszałka J. Piłsudskiego 33 w Świeradowie-Zdroju
 • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łazienki Leopolda opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij