Łazienki Ludwika

Obiektem wartym uwagi podczas wizyty w Świeradowie jest z pewnością pochodzący z 1879 roku, dawny budynek leczniczy zwany potocznie Łazienkami Ludwika, położony przy źródle dolnym.

Obiekt wybudowany został pierwotnie na specjalne zamówienie rodziny Schaffgotschów i posiadał wówczas 8 podgrzewanych kabin. Przeprowadzano tam kąpiele w borowinie, wywarach świerkowych oraz lecznicze prysznice - gorące i lodowate.

Przez długi czas istniała tam również Hala Spacerowa (powstała z inicjatywy znanego w uzdrowisku lekarza - dr Waldemara Theodora Adama), która niestety po wojnie została zniszczona. Obecnie w budynku znajduje się dom kuracyjny “Stary Zdrój”.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Zasłużone dla świeradowskiego uzdrowiska miejsce. Łazienki Ludwika wybudowano w 1879r. w pobliżu tzw. źródła dolnego. Budynek, wraz z całą niezbędną uzdrowiskową armaturą, powstał na wyraźne życzenie Schaffgotschów. Dom kuracyjny organizował przede wszystkim różnego rodzaju zdrowotne kąpiele m.in. borowinowe i świerkowe. Dziś również działa tu zakład przyrodoleczniczy.

Łazienki Ludwika adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łazienki Ludwika, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łazienki Ludwika.
  • Ulica
    Ratowników Górskich 11
    Łazienki Ludwika mieści się przy ulicy Ratowników Górskich 11 w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łazienki Ludwika opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij