Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej

Współczesne SPA w retro budynku? Czemu nie! Doskonałym tego przykładem jest zakład kuracji borowinowej, potocznie zwany Łazienkami Marii.

Wybudowany w 1904 roku budynek wyróżnia się swoją konstrukcją i czerwonymi cegłówkami, charakterystycznymi dla niemieckiego budownictwa. Wewnątrz gmachu mieściło się niegdyś 12 kabin do kąpieli całkowitych i 2 do kąpieli częściowych. Dawniej, borowinę wydobywano w nieistniejącej już wsi Groß-Iser. W budynku znajdowały się ponadto kadzie, zbiornik do parowania kory, wentylacja i ogrzewanie.

Do dzisiaj jednak można tu zażyć zdrowotnych kąpieli w borowinie, które wpływają na wygrzanie, dotlenienie i odkwaszenie organizmu. Szczególnie polecane są one po wysiłku fizycznym i dla osób starszych. Obecnie dostępny w Łazienkach sprzęt jest w pełni nowoczesny i profesjonalny, przystosowany do współczesnych standardów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Uzdrowisko, a takim statusem cieszy się Świeradów-Zdrój, nie może się obyć bez placówek przyrodoleczniczych. Specjalnością tego zakładu są dotleniające, wygrzewające i odkwaszające organizm kąpiele borowinowe. Łazienki Marii służą kuracjuszom (jak też osobom poszukującym zdrowego relaksu) już od 1904 roku. Mieszczą się w zabytkowym, typowo niemieckim budynku.

Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej.
  • Ulica
    Dojazdowa 3
    Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej mieści się przy ulicy Dojazdowa 3 w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łazienki Marii - zakład kuracji borowinowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij