Mini muzeum szachów

Jest w Świeradowie takie niepozorne miejsce, które ciężko znaleźć. Nie reklamuje się kolorowymi billboardami, nie ma swojej strony internetowej. Ale ma duszę - wystarczy tam wejść, by poczuć specyficzny klimat.

To mini muzeum szachów - ciekawy zbiór przedmiotów związanych z tą szlachetną grą. Znajduje się on przy pensjonacie "Szach-mat". Wewnątrz można obejrzeć: różnorodne plansze, szklane, drewniane i kamienne pionki, czasomierze, literaturę i zdjęcia wpisujące się w tematykę szachów oraz wiele więcej. Wszystkie eksponaty należą do właściciela posesji, wieloletniego szachisty Wacława Romualda Kuśnierza. Co jakiś czas organizowane są tu także turnieje szachowe.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wejście jest bezpłatne, jednak w muzeum jest również miejsce na dobrowolne datki.


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kto fascynuje się królewską grą, będąc w Świeradowie-Zdroju po prostu nie może ominąć tego miejsca. W środku czeka wielce interesująca kolekcja przedmiotów i pamiątek związanych z szachami, będąca własnością Romualda Kuśnierza. Do oglądania wystawił szereg najróżniejszych czasomierzy, plansz, pionków, egzemplarzy literatury tematycznej oraz zdjęcia.

Mini muzeum szachów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Mini muzeum szachów, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Mini muzeum szachów.
  • Ulica
    Słoneczna 2
    Mini muzeum szachów mieści się przy ulicy Słoneczna 2 w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Mini muzeum szachów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij