Muzeum Kargula i Pawlaka

Kto lubi klasyczne, a właściwie to kultowe polskie komedie, wyjdzie stąd z bardzo szerokim uśmiechem na ustach. Zwłaszcza, że sporo ujęć do “Samych swoich” i kolejnych odsłon trylogii Sylwester Chęciński kręcił właśnie w Lubomierzu i najbliższych okolicach.

Podstawowym atutem lubomierskiego Muzeum Kargula i Pawlaka są autentyczne rekwizyty, które “wystąpiły” w lubianych komediach. Są wśród nich m.in. kawałek “płota”, do którego podchodzili wykłócający się bohaterowie, karabin co mu “zamek wylata”, obraz św. Antoniego z targowiska czy granat do świątecznego ubrania. Można też obejrzeć wystawę zdjęć z planu, filmowych kadrów i wiele wartościowych eksponatów, takich jak szpula z taśmą na prapremierę filmu w 1967 r. czy umowa z Józefem Jakubowskim, dublerem odtwórcy roli Kargula - Władysława Hańczy.

Muzeum mieści się w zabytkowej, XVI-wiecznej kamienicy, gdzie niegdyś swoją siedzibę miał lokalny Cech Płócienników. Placówkę prowadzi Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu, a w jego działalność bardzo aktywnie włącza się miejscowe Stowarzyszenie Miłośników Filmów Komediowych “Sami Swoi”.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wejściówki do filmowego muzeum:

  • normalne 6 zł
  • ulgowe 4 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Sentymentalna podróż do świata jednej z kultowych, polskich komedii wszech czasów. W Lubomierzu i okolicach powstało sporo ujęć do trylogii “Samych Swoich”. Można tu obejrzeć wiele pamiątek związanych z produkcją oraz filmowych rekwizytów, w tym słynny płot czy karabin, któremu “zamek wylata”. Muzeum Kargula i Pawlaka mieści się w zabytkowej kamienicy z XVI w.

Muzeum Kargula i Pawlaka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kargula i Pawlaka, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kargula i Pawlaka.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kargula i Pawlaka. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Muzeum Kargula i Pawlaka cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 6 zł
    Muzeum Kargula i Pawlaka cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kargula i Pawlaka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij