Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych

Fascynujące miejsce, prezentujące bolesny epilog II Wojny Światowej - czas dokonywanych na masową skalę przesiedleń i wypędzeń. Cierpieli zarówno ci, którzy musieli opuścić rodzinne strony, jak też osiedleni przymusowo na nieznanej “Ziemi Odzyskanej”.

Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych mieści się w odnowionym domu szewca, niejakiego Dietricha, wybudowanym jeszcze w XVIII wieku. Główną oś ekspozycji tworzą dwie rzeczy: zdjęcia oraz dokumenty z lat ‘40 XX w., przedmioty codziennego użytku i najróżniejsze pamiątki rodzinne - zarówno pozostawione przez Niemców, jak i przywiezione z kresów wschodnich II Rzeczypospolitej - a także zainscenizowane przez stosownie ubrane manekiny scenki.

W muzeum można również skorzystać z paru atrakcji dodatkowych - przejażdżki wojskowym samochodem terenowym GAZ 69 z 1969 roku oraz strzelnicy z replikami typu Air Soft Gun. Do dyspozycji strzelców są wojskowe stroje, dzięki którym łatwiej wczuć się w klimat.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Opłaty za wejście do muzeum:

 • bilety normalne 10 zł
 • bilety ulgowe 7 zł
 • grupy od 15 osób: 5-8 zł od osoby

Sesja na strzelnicy ASG:

 • turyści indywidualnie 5 zł
 • w zorganizowanej grupie 2 zł/os.

Przejażdżka pojazdem wojskowym GAZ69 (do 7 osób jednocześnie):

 • turyści indywidualni 60 zł
 • w zorganizowanej grupie 5 zł/os.
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Niezwykła placówka, mierząca się z jednym z najtrudniejszych rozdziałów historiiregionu. Muzeum pozwala zrozumieć zarówno ból wypędzonych Niemców, jak też strach i niepewność przymusowo przesiedlonych z Kresów Wschodnich Polaków. Ekspozycję zbudowano ze zdjęć, dokumentów, różnych przedmiotów i pamiątek oraz stosownie ubranych, odgrywających scenki manekinów.

Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 10 zł
  Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych cena biletu normalnego: 10 zł
 • Grupowy 5-8 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij