Muzeum Zdrojowe

Funkcjonuje również pod nazwą Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego - i właśnie to określenie najtrafniej oddaje charakter wystawy urządzonej w podziemiach Domu Zdrojowego. Ekspozycję w zabytku przygotowano z okazji 260-lecia pierwszego ocembrowania mineralnego źródła w Bad Flinsberg, co miało miejsce w 1754 roku. Od tego momentu działalność przyrodolecznicza w Świeradowie-Zdroju nabrała niesamowitego rozpędu.

Eksponaty i informacje o charakterze geologicznym przeplatają się tutaj z fragmentami historii miejscowości, ze szczególnym naciskiem na jej rozdziały traktujące o dziejachuzdrowiska. Według podań już w XII wieku Milczanie zbudowali w okolicy świątynię, gdzie oddawali cześć złotemu posągowi lwa i cudownemu źródełku. Z kolei pierwszy znany zapis o leczniczych właściwościach świeradowskich wód radoczynnych pochodzi 1572 r., jego autorem jest berliński lekarz Leonard Thurneyssen. Decydujący dla jego opinii miał być fakt, iż leżące w jednym ze źródeł ciało martwej żaby przez kilka dni właściwie się nie rozłożyło.

Podobnych ciekawostek czeka w Muzeum Zdrojowym znacznie, znacznie więcej. Są też ryciny przedstawiające schemat wydobycia wody w dawnych czasach czy wykorzystywane do tego zadania maszyny i urządzenia.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wejściówki: normalne po 10 zł, ulgowe za 7 zł.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Gdyby ktoś uważał, że wydobycie i eksploatacja podziemnych wód mineralnych nie wiąże się z górnictwem - tutaj przekona się, w jak wielkim był błędzie. W 2014 r. w podziemiach Domu Zdrojowego, z okazji 260-lecia ocembrowania świeradowskiegoźródła, przygotowano interesującą ekspozycję. Muzeum Zdrojowe prezentuje historięuzdrowiska, miasta i szereg ciekawostek.

Filmowaniem Muzeum Zdrojowego może zająć się firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Muzeum Zdrojowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Zdrojowe, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Zdrojowe.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Muzeum Zdrojowe - telefon: +48757820500
 • E-mail
  adm@uzdrowisko-swieradow.pl
  Adres email Muzeum Zdrojowe: adm@uzdrowisko-swieradow.pl
 • Ulica
  Konstytucji 3 Maja 1
  Muzeum Zdrojowe mieści się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 1 w Świeradowie-Zdroju
 • 59-850 Świeradów-Zdrój
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Zdrojowe. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Muzeum Zdrojowe cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 10 zł
  Muzeum Zdrojowe cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Zdrojowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij