Pracownia Piernikowa Isabell

Obowiązkowy punkt wycieczki po Świeradowie-Zdroju dla wszystkich turystów, którzy czują duchowe pokrewieństwo z Kubusiem Puchatkiem i lubią sobie pozwolić na słodkie, małe co nieco. Przy czym Pracownia Piernikowa Isabell nie ma wiele wspólnego z typową cukiernią. To galeria sztuki, warsztat artystyczno-kulinarny… i rodzinny dom, pieczołowicie urządzony w stylu dworku ziemiańskiego z dwudziestolecia międzywojennego. A wszystko “Z Miłości Do Słodkości”, w aromacie przypraw z całego świata.

Odwiedzający Pracownię Piernikową Isabell goście (konieczne wcześniejsze zapisy) przekonają się, że cukiernicze dzieła sztuki pod względem estetycznym dorównują bardziej poważanym dziedzinom rzemiosła artystycznego, jak choćby złotnictwu. Wystarczy spojrzeć na jadalne repliki carskich jaj, znanych również jako Jaja Fabergé - aż szkoda byłoby je zjadać, tak kunsztownie są przyozdobione. Nie zaszkodzi również spróbować własnych sił przy dekorowaniu ciasteczek. Można również zapisać się na regularnie organizowane warsztaty profesjonalnego pieczenia i ozdabiania pierników.

Warto dodać, że tuż przy Pracowni Piernikowej Isabell rośnie Piernikowe Drzewo Spełnionych Życzeń. Jak zapewnia twórczyni tego niezwykłego zakątka, pani Izabela Janiak, niepozorne drzewko ma iście magiczną moc. Trzeba tylko zawiesić na gałęzi piernik/karteczkę z opisanym marzeniem, aby tajemnicze siły pomogły w jego realizacji. Ot, taka swojska, odwrócona wariacja na temat chińskiego ciasteczka z wróżbą - w tym wypadku samospełniającą.

Pracownia Piernikowa Isabell mieści się w pełnej atrakcji okolicy. Całkiem niedaleko tego punktu Świeradowa znajdują się m.in. Czarci Młyn, ciesząca się statusem zabytku Willa Fabrykanta (aktualnie mieści się tutaj hotel, więc większości turystów pozostaje podziwianie pięknej architektury z zewnątrz) czy Izerski Punkt Antygrawitacyjny.

Pracownia Pierniowa Isabell na Instagramie

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Cennik zwiedzania Pracowni Piernikowej Isabell:

 • wejściówka na zwiedzanie: 15 zł
 • wejściówka na zwiedzanie + ozdabianie: 30 zł
 • do każdej wejściówki niespodzianka!

Profesjonalne warsztaty wypiekania i dekorowania pierników - ceny i pozostałe szczegóły ustalane indywidualnie.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Regulamin w Pracowni Piernikowej Isabell:

 • Pracownia jest otwarta codziennie od 10:00 do 16:00
 • wejścia tylko o pełnej godzinie, tj. 6 razy dziennie od 10:00 do 15:00
 • zwiedzanie Pracowni, również w wariancie z podstawowym ozdabianiem pierników, trwa ok. 45 minut
 • na wszystkie wejścia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc - preferowany kontakt telefoniczny
 • profesjonalne warsztaty w Pracowni Piernikowej Isabell odbywają się w innych terminach, poza godzinami otwarcia muzeum - wszystkie szczegóły (w tym ceny) ustalane indywidualnie
 • wstęp dla dzieci od lat 6
 • dzieci do 13. roku życia - wyłącznie pod opieką osoby dorosłej

Prawdziwie magiczny zakątek. Pracownia Piernikowa Isabell to efektowna wystawa sztuki cukierniczej, mniej lub bardziej zaawansowane warsztaty z pieczenia i ozdabiania ciastek oraz mnóstwo dobrej energii. Do tego trzeba dodać czarodziejskie, Piernikowe Drzewo Spełnionych Życzeń. Skojarzenia z baśniowym, piernikowym domem wiedźmy jak najbardziej uprawnione ;)

Pracownia Piernikowa Isabell adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pracownia Piernikowa Isabell, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pracownia Piernikowa Isabell.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Pracownia Piernikowa Isabell. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 15-30 zł
  Pracownia Piernikowa Isabell cena biletu normalnego: 15-30 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pracownia Piernikowa Isabell opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij