Sztuczna grota

Sztuczna grota znajduje się u podnóża tarasu domu Zdrojowego. To miejsce, które chętnie odwiedzają kuracjusze i turyści.

Grota pełniła niegdyś funkcję pijalni wody mineralnej, jednak dzisiaj to jedynie obiekt przeznaczony do zwiedzania przez wczasowiczów i kuracjuszy. Co ciekawe, obok groty wmurowana jest tablica ku czci dr Mieczysława Orłowicza, prekursora polskiej turystyki w Sudetach, którego imieniem nazwano Główny Szlak Sudecki, rozpoczynający się właśnie w Świeradowie Zdroju.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jedna z oryginalniejszych atrakcji miejscowego uzdrowiska. Sztuczną grotę wykuto w XIX wieku, niemal dokładnie pod Domem Zdrojowym. Początkowo nietypowa, pełna stalaktytów i innych efektownych ozdobników jaskinia służyła jako pijalnia wód mineralnych. Przy wejściu do sztucznej groty stoi tablica ku pamięci dr. Mieczysława Orłowicza - pioniera sudeckiej turystyki.

Sztuczna grota adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sztuczna grota, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sztuczna grota.
  • Ulica
    1 maja 1
    Sztuczna grota mieści się przy ulicy 1 maja 1 w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sztuczna grota opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij