Wodospad Kwisy

Niezwykle malownicza kaskada na górskiej rzece, przez niektórych porównywana do Dzikiego Wodospadu na Łomnicy w Karpaczu. Słusznie czy nie - ten iście magiczny zakątek w dolinie Kwisy cieszy się wśród odwiedzających Świeradów turystów znakomitą renomą. Jako plener fotograficzny sprawdza się wyśmienicie, a niektórzy nawet zażywają nawet zimnych kąpieli, kiedy letnie upały dają popalić.

Aby trafić do sztucznie utworzonego Wodospadu Kwisy, należy podążać wzdłuż głównej drogi ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby. Za ostatnimi zabudowaniami, mniej więcej na wysokości tartaku Zakładu Przemysłu Drzewnego Świerad, należy skręcić w lewo, w drugi zjazd do lasu. Potem pozostaje pokonanie niecałych 200 metrów wzdłuż wartkiego nurtu rzeki. Podobno w przyszłości mają się pojawić precyzyjniejsze drogowskazy, obecnie piękna kaskada jest praktycznie nieoznakowana.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Piękne i znane, choć niezbyt dobrze oznakowane miejsce. Wprawdzie kaskada w wyjątkowo malowniczym zakątku doliny Kwisy powstał w wyniku działalności człowieka, nie sposób odmówić jej niepospolitej urody. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wodospad ten poleca się osobom poszukującym plenerów do sesji zdjęciowych. Latem niektórzy zażywają tutaj przyjemnej ochłody.

Wodospad Kwisy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Kwisy, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Kwisy.
  • Ulica
    Nadbrzeżna
    Wodospad Kwisy mieści się przy ulicy Nadbrzeżna w Świeradowie-Zdroju
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Kwisy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij