Wystawa Schron

Przystosowany do zwiedzania w 2014 roku poniemiecki schron przeciwlotniczy, w którym urządzono fascynującą wystawę o II Wojnie Światowej. Miłośnicy historii mają szansę dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o tym konflikcie.

Większość ekspozycji koncentruje się na bitwie o Lubań z przełomu lutego i marca 1945 roku. W walkach istotną rolę odgrywały siły pancerne, o czym świadczą archiwalne zdjęcia i filmy. Wśród eksponatów znajdują się również radiostacje, syreny alarmowe, broń, części czołgów, gaśnice, szafki apteczne czy umundurowane manekiny. Postacie wystylizowane zarówno na żołnierzy, jak też członków Luftschutzu: paramilitarnej organizacji powołanej w głównej mierze do cywilnych działań obrony przeciwlotniczej. Dzięki udźwiękowieniu można odnieść wrażenia jak w trakcie prawdziwego nalotu bombowego. Po zygzakowatych korytarzach schronu, które mają ok. 100 m długości, oprowadza dzielący się opowieściami przewodnik.

Wystawa powstała dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Górnych Łużyc, osobom prywatnym przekazującym eksponaty i wsparciu miejskich władz oraz Muzeum Regionalnego w Lubaniu. Do schronu można wejść o określonych godzinach w środy (14:00, 16:00 i 18:00), soboty i niedziele (11:00, 13:00 ,15:00) - to oczywiście może ulegać zmianom. Grupy powyżej 5 osób mogą umówić się na zwiedzanie w dowolnie wybranym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Niezły sposób na to, by poczuć się jak w czasie zmasowanego nalotu. Wystawa o II WŚ i pancernej bitwie o Lubań mieści się w podziemnym schronie przeciwlotniczym, którego korytarze mają ok. 100 m długości. Można tutaj obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, archiwalnych zdjęć i filmów, posłuchać intrygujących opowieści przewodnika… i “bombowego” udźwiękowienia.

Wystawa Schron adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Schron, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Schron.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Wystawa Schron. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2 zł
    Wystawa Schron cena biletu ulgowego: 2 zł
  • 5 zł
    Wystawa Schron cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Schron opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij