Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś

Stała ekspozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeradowie, umieszczona w głównym oddziale instytucji, pomiędzy działem dla dzieci a wypożyczalnią dla dorosłych. Powstała dzięki pięknym darom, przekazanym przez mieszkańców i ludzi blisko związanych z miastem.

Na wystawieŚwieradów-Zdrój wczoraj i dziś” można obejrzeć m.in. unikalne zdjęcia i pocztówki, oryginalny strój ludowy, kołowrotek przędzalniczy, naprawdę ładne akwarele czy dwie makiety. Miniatury budynków przedstawiają nieistniejące już dziś obiekty, muszlę koncertową i kościół ewangelicki. Nie brakuje kilku ciekawych informacji z historii miasta sprzed 1945 r., kiedy na mapach opisywano je jeszcze jako “Bad Flinsberg”.

Niektóre przedmioty są wykorzystywane przez bibliotekę do organizowanych przez nią warsztatów, spotkań, prelekcji itd.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Mała, za to bardzo treściwa biblioteczna ekspozycja, która pozwoli dowiedzieć się co nieco na temat Bad Flinsberg - czyli Świeradowa przed 1945 r. Artykułom towarzyszą archiwalne zdjęcia, reprodukcje pocztówek i piękne akwarele. Kolekcję uzupełniają m.in. ludowy strój, kołowrotek i dwa modele zburzonych obiektów, kościoła ewangelickiego i muszli koncertowej.

Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Świeradów-Zdrój wczoraj i dziś opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij