Zakręt śmierci

Zakręt Śmierci to powstały na przełomie 1935 i 1937 roku odcinek drogi prowadzący ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa. Ten niezwykle niebezpieczny i ostry zakręt jest równocześnie punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską. Dawniej wydarzyło się tutaj wiele wypadków, stąd konieczność zachowania ostrożności.

W pobliżu zakrętu, na zalesionych wzgórzach znajduje się wiele wartych zobaczenia skał oraz punkt widokowy, również tutaj zaczyna się kilka sudeckich szlaków turystycznych.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wybudowany w połowie lat ‘30 XX wieku fragment dzisiejszej Drogi Wojewódzkiej nr 358, cieszący się wyjątkowo ponurą sławą. To bardzo niebezpieczny zakręt, na którym w przeszłości dochodziło do wyjątkowo wielu poważnych wypadków. Jadąc od Szklarskiej Poręby w stronę Świeradowa-Zdroju, będzie to ostry skręt (nawrót) w lewo. W pobliżu znajduje się punkt widokowy.

Linki do stron poruszających temat Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie.

LINK DO PANORAMY
Zakręt śmierci adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakręt śmierci, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakręt śmierci.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakręt śmierci opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij