Zamek Czocha

Znany z wielu produkcji filmowych i telewizyjnych, niedoszły “polski Hogwart”, wybrany w 2012 roku przez czytelników popularnego pisma podróżniczego do grona Siedmiu Nowych Cudów Polski. Malowniczy, obrosły legendami i owiany tajemnicami zamek Czocha nad Jeziorem Leśniańskim niewątpliwie cieszy się ogromną popularnością.

Czy zasłużoną, to już kwestia wśród turystów kontrowersyjna. Zabytek udostępniany jest do zwiedzania, spore wrażenie robią zachowane tajne przejścia, jednak ekspozycje historyczne w rodzaju “Historii według Czechów” nie są zbyt liczne. Sporą część Czochy zajmują pokoje i apartamenty dla hotelowych gości. Na wrażenia ze zwiedzania odczuwalny wpływ ma również fakt, że z oryginalnego wyposażenia nie ostało się niemal nic. A to za sprawą okołowojennych grabieży.

Kolejną, osobno biletowaną atrakcją jest multimedialna sala tortur, która dzięki tematyce, wystawionym przedmiotom i otoczce buduje mroczny nastrój. Do tego na zamku regularnie organizowane są także rozmaite wydarzenia i imprezy w historycznych klimatach, takie jak choćby Śląski Turniej Rycerski.

Zamek Czocha wybudowano ok. połowy XIII wieku, za panowania Wacławów z dynastii Przemyślidów. Przez stulecia zmieniali się jego właściciele - aż do początku XXw. właściwie niezmiennie były to znamienite, arystokratyczne rody, wywodzące się od znaczących w średniowieczu rycerzy: von Dohnowie, von Nostitzowie czy von Verchtritzowie. W 1909 r. zamek zakupił Ernest Gütschow, producent cygar z Drezna. Na jego zlecenie berliński architekt Bodo Eberhardt dokonał wielkiej przebudowy zamku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wejściówki na zwiedzanie:

 • normalne 15-27 zł
 • ulgowe 8-16 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jeden z najsłynniejszych zabytków Dolnego Śląska, łączący funkcje muzealno-kulturowe z działalnością hotelową. Zamek Czocha, wokół którego skutecznie buduje się atmosferę tajemniczości, powstał w XIIIw. Ostatniej wielkiej modernizacji dokonano na początku XXw. Turyści mogą tutaj zwiedzić dziedziniec, część zamkowych wnętrz (niektóre z wystawami) i salę tortur.

Zamek Czocha adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zamek Czocha, zobacz gdzie w Świeradowie-Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zamek Czocha.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Zamek Czocha. Redakcja serwisu www.swieradow-zdroj.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 8-12 zł
  Zamek Czocha cena biletu ulgowego: 8-12 zł
 • 12-45 zł
  Zamek Czocha cena biletu normalnego: 12-45 zł
 • 80-94 zł
  Zamek Czocha cena biletu rodzinnego: 80-94 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zamek Czocha opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij