Weekend w górach 2019 w Świeradowie Zdroju

Świeradów-Zdrój będzie wielce interesującą miejscowością dla każdego, kto ma w bliżej jeszcze nieokreślonych planach jakiś weekend w górach. To piękne, położone w sercu Gór Izerskich miasto zapewnia turystom wiele atrakcji i najróżniejszych sposobów na przyjemny relaks ciała i umysłu. A jakby tego było mało, ma charakter uzdrowiska, zatem korzyść dla zdrowia z takiego wyjazdu może być wielokrotna.

Weekend w górach w Świeradowie z pewnością pozwoli podleczyć niektóre z uciążliwych dolegliwości. Miejscowe źródła z których biją wody radoczynne i mineralne, a także wykorzystywane w niektórych zakładach przyrodoleczniczych borowiny, pomagają m.in. przy chorobach układu krążenia, narządów ruchu czy reumatyzmie. Przy okazji niektóre z uzdrowiskowych ośrodków, jak np. Dom Zdrojowy czy dawne Łazienki Leopolda, są pięknymi zabytkami architektury.

Weekend nad morzem

Osoby zakręcone na punkcie historycznych budowli i obiektów mogłyby w 2016r. pewnie i cały weekend w górach w Świeradowie-Zdroju i najbliższej okolicy spędzić na ich oglądaniu. Charakterystyczne dla tego rejonu Sudetów są XIX-wieczne chaty o konstrukcji przysłupowej. Nadzwyczaj uroczo prezentuje się CzarciMłyn, w którym już od ponad 100 lat funkcjonuje tradycyjna piekarnia. Słynna - choć nieco zaniedbana (co ma się niedługo zmienić) jest wieża Mon Plaisir (“moja przyjemność”), wybudowana w 1804r. jako obserwatorium astronomiczne. Wciąż służy jako doskonały punkt widokowy.

Z weekendu w Świeradowie z pewnością zadowoleni będą miłośnicy aktywnego wypoczynku. Wokół miasta wiją się najróżniejsze szlaki (piesze, rowerowe, narciarskie), prowadzące do przepięknych zakątków w górach - tak w Izerach, jak i Karkonoszach. Warto wspomnieć, iż pod szczyt Stogu Izerskiego (1106m n.p.m.) można wjechać wygodną koleją gondolową, która zimą staje się głównym wyciągiem stacji narciarskiej SKI & SUN. Można również liczyć na intrygujące sportowe ciekawostki, takie jak minigolf, pomysłowo zaprojektowany skate park czy regularnie organizowane zawody psich zaprzęgów.

Weekend w górach

W najbliższej okolicy Świeradowa-Zdroju nie brakuje ciekawych miejsc, dzięki którym weekend w górach w 2016r. może stać się niezwykłym przeżyciem. Żywą fascynację z pewnością wzbudzi izerski punkt grawitacyjny, gdzie wydaje się że samochody same jadą pod górkę - podobnie jak w Karpaczu. Do romantycznych spacerów z ukochaną osobą zachęca nastrój świeradowskiego Parku Zdrojowego. Pomiędzy Świeradowem a Szklarską Porębą ma znajdować się legendarny grób Liczyrzepy - karkonoskiego Ducha Gór. Natomiast dzięki mini muzeum szachów można poczuć tą specyficzną magię królewskiej gry.

Jak widać powyżej, weekend w górach w Świeradowie zapowiada się niezwykle pasjonująco. To prawdziwa kopalnia pomysłów na to, by zrelaksować i zabawić się w ulubiony sposób.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij