Świeradów-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Świeradowa-Zdroju

Położone w województwie dolnośląskim miasto uzdrowiskowe Świeradów-Zdrój znajduje się zaledwie 4 km od granicy polsko-czeskiej. Od strony południowo-wschodniej prowadzi tutaj droga wojewódzka nr 358, która łączy Świeradów-Zdrój m.in. ze Szklarską Porębą. Natomiast od strony północno-zachodniej można tu dojechać drogą wojewódzką nr 361 łączącą Czechy z miejscowością Radoniów.

Do pobliskich miejscowości oraz większych miast w Polsce kursują autobusy PKS Świeradów-Zdrój oraz busy prywatnych przewoźników, m.in. Sław-Trans, Bielawa czy Speed Bus. Rozkłady jazdy oraz dostępne połączenia warto wcześniej sprawdzić na stronie GoEuro.pl - praktyczna wyszukiwarka podaje też informacje o cenach biletów i czasie podróży. Linie autobusowe łączą Świeradów-Zdrój m.in. z Jelenią Górą, Lubaniem, Szklarską Porębą, Mirskiem, Bolesławcem i Wrocławiem. Autobusy odjeżdżają m.in. z przystanków przy ul. Wyszyńskiego znajdującej się w centrum miasta oraz z ul. Grunwaldzkiej, która stanowi część drogi nr 358 od strony północnej. W czerwcu 2016 w Świeradowie-Zdroju uruchomiono bezpłatną komunikację miejską - autobusami można szybko dotrzeć do najważniejszych punktów miasta. Działa tu także kilka firm świadczących usługi przewozu osób i bagażu taksówkami. Postój taxi znajduje się przy ul. Sienkiewicza w zachodniej części miejscowości.

Prowadząca do Świeradowa-Zdroju linia kolejowa jest od lat nieczynna. Najbliższy dworzec PKP z połączeniami do większych miast Polski znajduje się w Jeleniej Górze przy ul. Karola Miarki w części zachodniej, niedaleko drogi krajowej nr 3. Stąd kursują autobusy PKS i busy do Świeradowa-Zdroju. Aby dojechać tu z Warszawy, trzeba pokonać odległość 502 km, z Krakowa - 399 km, z Poznania - 277 km, z Gdańska - 603 km, a ze Szczecina - 364 km.


rozwiń
Świeradów-Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij